ORLEN Tour de Pologne Amatorów przełożony

Zaplanowany na 10 lipca w Bukowinie Tatrzańskiej ORLEN Tour de Pologne Amatorów odbędzie się w innym terminie. Decyzja o przełożeniu zawodów ma związek z bezpieczeństwem uczestników w obliczu epidemii koronawirusa i ograniczeniami wprowadzonymi przez polskie władze.

Koronawirus zatrzymał nas wszystkich, zwolniliśmy tempo życia i musimy niestety zmienić niektóre plany. Tradycją ORLEN Tour de Pologne Amatorów było to, że był on rozgrywany w trakcie Tour de Pologne UCI World Tour na trasie królewskiego etapu wyścigu zawodowców. Wiemy już, że w tym roku Tour de Pologne został przełożony na początek sierpnia. Jednak przeprowadzenie wyścigu amatorów także w tym terminie może być bardzo trudne. Musimy więc czekać i mocno wierzyć w to, że uda się pokonać koronawirusa, a wtedy znajdziemy pierwszy możliwy termin do przeprowadzenia ORLEN Tour de Pologne Amatorów – powiedział Czesław Lang, dyrektor generalny Lang Team.

W związku z przełożeniem ORLEN Tour de Pologne Amatorów wszyscy, którzy zapisali się do startu w tej imprezie będą mogli zaliczyć wpłaconą opłatę startową na poczet kolejnej edycji lub otrzymać zwrot środków. Szczegóły uczestnicy otrzymają bezpośrednio drogą mailową. O pozostałych imprezach dla amatorów zaplanowanych na 29 sierpnia w Rzeszowie oraz 20 września w Bytowie poinformujemy w późniejszym terminie.