Wielkie gwiazdy wystartowały w pierwszym ORLEN e-Tour de Pologne Amatorów

Około ośmiuset zawodników wystartowało w pierwszym ORLEN e-Tour de Pologne Amatorów. W wirtualnym peletonie rywalizowało wiele gwiazd sportu z Robertem Kubicą, Bartoszem Zmarzlikiem i Anitą Włodarczyk na czele. Najszybszy ze wszystkich okazał się kolarz z pseudonimem Stu Król WPWiK. Zawody były transmitowane przez Eurosport.

Wirtualne wyścigi na trenażerach to nowa propozycja dla miłośników kolarstwa i Tour de Pologne. W sytuacji, w której nie mogą się jeszcze odbywać wyścigi w realnym świecie, rywalizacja przenosi się do e-rzeczywistości. Pierwszy z czterech majowych etapów ORLEN e-Tour de Pologne Amatorów przyciągnął wielu fanów dwóch kółek z całej Europy. Kolarze rywalizowali na zrekonstruowanej trasie mistrzostw świata w Richmond w 2015 roku, która liczyła 33 kilometry. Najlepsi pokonali ją w 41 minut, a w czołowej dziesiątce znaleźli się zawodnicy między innymi z Francji, Holandii i Danii.

Niezwykle barwna i emocjonująca była rywalizacja VIP, w której wzięli udział między innymi sportowcy związani z PKN ORLEN. Bardzo dobrze spisał się Robert Kubica, dla którego kolarstwo jest prawdziwą pasją. Kierowca przyznał, że zaczął nieco zbyt szybko i na koniec zabrakło mu sił. Szykuje się jednak na następny etap, który będzie rozgrywany na trasie mistrzostw świata w Innsbrucku. Zadowolony był również Bartosz Zmarzlik, który planował dojechać w pierwszej setce i to mu się udało. Bardzo dobrze spisali się również Piotr Wadecki, Dariusz Baranowski i Przemysław Niemiec.

Zawody transmitowane były przez Eurosport, a komentowali je Tomasz Jaroński i Adam Probosz. Jednym z ekspertów był Czesław Lang. – Bardzo się cieszę, że tyle osób zdecydowało się wystartować w naszym nowym projekcie. Wszystkim dziękuję i jestem pod wrażeniem bardzo wysokiej formy. W tej wyjątkowej sytuacji chcemy dać naszym fanom możliwość rywalizacji w niesamowitej atmosferze i w towarzystwie znakomitych gości. Pierwszy wyścig potwierdził, że ten pomysł to strzał w dziesiątkę. Już nie mogę się doczekać kolejnego wyścigu – powiedział dyrektor generalny Lang Team.

Drugi etap ORLEN e-Tour de Pologne Amatorów odbędzie się 16 maja na trasie w Innsbrucku. 23 maja kolarze będą rywalizować na trasie w Yorkshire, a 30 maja w Londynie. Aby wystartować w ORLEN e-Tour de Pologne Amatorów należy mieć trenażer smart wyposażony w funkcję współpracy z aplikacją Zwift.