Tour De Pologne Amatorów z nowym sponsorem i w nowym cyklu ORLEN Lang Team Race

Przyszłoroczny Tour de Pologne Amatorów odbędzie się 10 lipca w BUKOVINA Resort w Bukowinie Tatrzańskiej. Wyścig zyskał Sponsora Tytularnego – firmę PKN ORLEN – i będzie pierwszym etapem cyklu kolarskich wyścigów szosowych dla amatorów ORLEN Lang Team Race.

Tour de Pologne Amatorów to impreza, która od 2010 roku towarzyszy największemu cyklicznie organizowanemu sportowemu wydarzeniu w Polsce – Tour de Pologne UCI World Tour. Jej ideą jest promocja kolarstwa i rowerowej rekreacji oraz zachęcanie do aktywnego i zdrowego stylu życia. W ostatnich latach organizowany w BUKOVINA Resort w Bukowinie Tatrzańskiej Tour de Pologne Amatorów przyciągał na start ponad dwa tysiące ośmiuset uczestników, stając się jednym z najpopularniejszych i najbardziej prestiżowych wyścigów szosowych dla amatorów.

W przyszłym roku ORLEN Tour de Pologne Amatorów będzie wchodził w skład nowego cyklu wyścigów szosowych dla amatorów i będzie pierwszym etapem ORLEN Lang Team Race.

  – Obserwujemy rosnącą popularność kolarstwa szosowego wśród Polaków, którzy coraz częściej uprawiają ten sport amatorsko i oczekują organizacji zawodów na najwyższym poziomie. Dlatego postanowiliśmy wspólnie z PKN ORLEN stworzyć cykl wyścigów pod nazwą ORLEN Lang Team Race. Ten projekt  umożliwi wszystkim zawodnikom rywalizację w profesjonalnych warunkach i w oprawie rodem z Tour de Pologne  – powiedział Czesław Lang, Dyrektor Generalny Lang Team.

 – Od lat świadomie budujemy naszą markę poprzez polski sport. Wspieranych przez ORLEN zawodników oraz drużyny możemy obserwować na najważniejszych międzynarodowych arenach. Jesteśmy organizatorem i partnerem wielu sportowych widowisk na światowym poziomie, w tym ORLEN Wyścigu Narodów – imprezy w której ścigają się przyszłe gwiazdy światowego peletonu. Ale mamy też świadomość, jak ważne jest wspieranie sportu amatorskiego. Dlatego zachęcamy Polaków do aktywnego trybu życia i rozwijania sportowych pasji, angażując się w kolarski cykl wyścigów szosowych ORLEN Lang Team Race – powiedział Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN ORLEN.  

ETAPY:

  • 10 lipca – BUKOVINA Resort, Bukowina Tatrzańska
  • 29 sierpnia – Rzeszów
  • 20 września – Bytów

ORLEN Lang Team Race w 2020 roku będzie składał się z trzech etapów. Pierwszy etap to  ORLEN Tour de Pologne Amatorów, który odbędzie się w piątek 10 lipca w BUKOVINA Resort w Bukowinie Tatrzańskiej i tradycyjnie będzie rozgrywany na trasie królewskiego etapu Tour de Pologne UCI World Tour. Uczestnicy będą mieli okazję zmierzyć  się z kultowymi podjazdami – Ściana BUKOVINA i Ściana HARNAŚ.

Drugi etap ORLEN Lang Team Race odbędzie się w sobotę 29 sierpnia w Rzeszowie i będzie imprezą towarzyszącą ORLEN Wyścigowi Narodów. To wyścig należący do cyklu UCI Nations Cup U23, w którym kolarze z całego świata rywalizują w barwach reprezentacji poszczególnych państw. Przyszłoroczny ORLEN Wyścig Narodów odbędzie się właśnie w Rzeszowie w dniach 29-30 sierpnia i będzie finałową imprezą cyklu UCI Nations Cup U23. Trzeci etap ORLEN Lang Team Race odbędzie się w niedzielę 20 września w Bytowie, w rodzinnych stronach Czesława Langa, na trasach wytyczonych przez wicemistrza olimpijskiego z Moskwy.

SZCZEGÓŁY:

ORLEN Tour de Pologne Amatorów w BUKOVINA Resort w Bukowinie Tatrzańskiej  będzie rozegrany na jednym dystansie (60 km), natomiast na pozostałych wyścigach z cyklu ORLEN Lang Team Race w Rzeszowie i Bytowie uczestnicy będą mieli do wyboru Paradę Rowerową dla najmłodszych, dystans Mini (40-60 km) lub Maxi (80-110 km). W ramach wydarzenia kolarze będą rywalizować w kategoriach wiekowych, a dla całego cyklu będzie prowadzona klasyfikacja generalna, w której decydujący będzie łączny czas z trzech etapów.

ZAPISY:

Zapisy do ORLEN Tour de Pologne Amatorów oraz ORLEN Lang Team Race rozpoczynają się 6 grudnia. Zawodnicy chcący wystartować w całym cyklu mogą wykupić pakiet uprawniający do startu we wszystkich etapach. Są również dostępne pakiety VIP BUKOVINA oraz pakiet 3 etapów, w tym VIP BUKOVINA.

Szczegóły dotyczące kategorii wiekowych, klasyfikacji, opłat startowych i pakietów znajdują się w regulaminie:

https://www.tourdepologneamatorow.pl/wp-content/uploads/2019/12/Regulamin-ORLEN-Lang-Team-Race-ORLEN-TdP-Amatorow-2020.pdf