Start zapisów na wyścigi Lang Team dla amatorów

Przed nami wyjątkowy rok i warto się do niego przygotować już teraz – mówi Czesław Lang w dniu otwarcia zapisów na cykl wyścigów dla amatorów organizowanych przez Lang Team w 2023 roku. Wprowadzonych będzie też kilka nowości.

Mowa o ORLEN Lang Team Race i ORLEN Tour de Pologne Amatorów. Ale po kolei! Pierwszym wyścigiem dla amatorów będzie ORLEN Lang Team Race w Arłamowie, który zaplanowany jest na 27 maja na tej samej trasie, którą w 2021 i 2022 amatorzy pokonywali w ramach ORLEN TdP Amatorów na dystansie 75 kilometrów.

Kolejnym wyścigiem dla amatorów w kalendarzu Lang Team jest ORLEN Tour de Pologne Amatorów, który w 2023 odbędzie się 30 lipca w Karpaczu z kultowym podjazdem pod Orlinek (dystans 79 kilometrów).

Trzeci i ostatni wyścig z cyklu to ORLEN Lang Team Race w Bytowie z dwoma dystansami do wyboru – Mini i Maxi. To właśnie tam 16 września podczas wielkiego finału poznamy zwycięzców klasyfikacji generalnej, która pojawi się jako nowość w wyścigach dla amatorów organizowanych przez Lang Team. Zawodnicy będą zbierać punkty do generalki podczas każdej imprezy cyklu, osobno dla każdej kategorii wiekowej (dotyczy dłuższego dystansu Maxi) . Zwycięzcy mogą liczyć na wartościowe nagrody.

Przy okazji najbliższego cyklu można wykupić pakiet na wszystkie trzy wyścigi jednocześnie i już teraz zaplanować swój kalendarz startów. Szczegółowe informacje i linki do rejestracji są dostępne na naszej stronie w zakładce rejestracja.

– Rok 2023 naprawdę będzie bardzo ciekawy pod każdym względem, ponieważ staramy się przygotować dla amatorów jak najpiękniejsze trasy, najciekawszą rywalizację na te trzy wyścigi. Amatorzy znają te trasy, zresztą ścigali się tam także zawodowcy. Arłamów dał się poznać jako magiczne miejsce. ORLEN Tour de Pologne Amatorów zawita do Karpacza na podjazd pod Orlinek, za którym wielu tęskniło. A wielki finał w Bytowie, czyli na mojej ukochanej ziemi, na Kaszubach, będzie wspaniałym podsumowaniem całego cyklu – opowiada wicemistrz olimpijski z Moskwy Czesław Lang.

Sponsorem tytularnym wyścigów dla amatorów jest PKN ORLEN, który od lat świetnie sprawdza się w roli mecenasa sportu, nie tylko tego zawodowego.

HARMONOGRAM WYŚCIGÓW:

27.05.2023 (sobota) ORLEN Lang Team Race ARŁAMÓW

30.07.2023 (niedziela) ORLEN Tour de Pologne Amatorów KARPACZ

16.09.2023 (sobota) ORLEN Lang Team Race BYTÓW