Podajemy datę ORLEN Tour de Pologne Amatorów 2023

Sezon startowy dobiega końca i dla wielu z Was zbliża się czas planowania kalendarza na nadchodzący rok. Już dziś możecie do niego wpisać swój udział w ORLEN Tour de Pologne Amatorów, który odbędzie się 30 lipca 2023 roku. Memoriał Ryszarda Szurkowskiego to jeden z najbardziej prestiżowych wyścigów w Polsce, który co roku przyciąga tysiące miłośników kolarstwa. Jest to także jedyna okazja aby ścigać się na fragmencie trasy Tour de Pologne, czyli wyścigu o randze UCI World Tour.

– Cieszę się, że już dziś mogę zaprosić wszystkich do udziału w ORLEN Tour de Pologne Amatorów, który odbędzie się 30 lipca 2023 roku. Poprzednia edycja przyciągnęła do Arłamowa tysiące uczestników, pośród których najlepsi wygrali wyjątkowe nagrody takie jak tygodniowy pobyt w czterogwiazdkowym hotelu we włoskim regionie Madonna di Campiglio. – zachęca do startu Czesław Lang.

Jakiej trasy mogą spodziewać się amatorzy? Na to pytanie także odpowiedział wicemistrz olimpijski z Moskwy – Trasę nadchodzącej edycji sprawdziłem już osobiście. Na razie nie mogę zdradzić dokładnej lokalizacji, ale na pewno będzie to nie lada wyzwanie dla naszych ambitnych amatorów.

Tak było w te wakacje w Arłamowie:

Sponsorem tytularnym wydarzenia jest PKN ORLEN, który od lat umacnia się na pozycji mecenasa polskiego sportu. Wyścig ORLEN Tour de Pologne Amatorów to impreza cykliczna odbywająca się nieprzerwanie od 2010 roku. To walka z samym sobą i z plejadą znakomitych rywali, ale także okazja do wielu ciekawych spotkań i przeżycia wspaniałej przygody. Dodatkowo uczestnicy mogą liczyć na atrakcyjne nagrody, wyjątkową oprawę prosto z Tour de Pologne i niezwykłą atmosferę. To impreza, bez której trudno wyobrazić sobie kalendarz prawdziwego fana kolarstwa.