ORLEN e-Tour de Pologne Amatorów – wielkie emocje w Yorkshire

Niemal 900 kolarzy wystartowało w trzecim etapie ORLEN e-Tour de Pologne Amatorów. 30-kilometrową trasę w Yorkshire najszybciej pokonał Stu, a wśród VIP-ów triumfował Robert Kubica z Orlen Teamu. Za tydzień finałowy etap wirtualnego wyścigu.

Czteroetapowy ORLEN e-Tour de Pologne Amatorów wkroczył w decydującą fazę. Po etapach rozgrywanych na trasach mistrzostw świata w Richmond i Innsbrucku, przyszedł czas na Yorkshire. Dwie rundy ciekawej, pofałdowanej trasy z wieloma wymagającymi podjazdami, w tym finałowym o nachyleniu sięgającym 10 procent. Trzeci etap wirtualnego wyścigu przyciągnął rekordową liczbę 883 uczestników. Na starcie ponownie pojawiły się gwiazdy grupy sportowej ORLEN – Robert Kubica, Bartosz Zmarzlik, Anita Włodarczyk, Wojciech Pszczolarski, Kuba Przygoński, Remek Olszewski, Patrycja Bereznowska, Mateusz Rudyk , Rafał Sarnecki, Krzysztof Maksel i Adam Tomiczek. W rywalizacji wzięli udział kolarze z wielu państw, między innymi Wielkiej Brytanii, Włoch, Danii, Norwegii, a nawet Tajlandii.

Emocje na trasie były niezwykłe, a rywalizacja zacięta do ostatnich metrów. To właśnie na nich walkę o wygraną stoczyli Stu oraz Jonathan Mould i Adam Pierzga. Rywalizację pań wygrała Kinga Zielińska. W klasyfikacji VIP ponownie triumfował Robert Kubica, który jednak nie był do końca zadowolony z występu. – Nie znałem trasy i pedałowałem nie w tych momentach, w których powinienem. Było dużo mocy, ale coś nie szło. Robiłem rano rekonesans trasy, ale okazało się, że to za mało – powiedział Kubica. Z kolei Bartosza Zmarzlika, po dobrym początku, dopadły problemy z internetem. Z uśmiechem na twarzy wyścig zakończył Jakub Przygoński. – Dałem z siebie dużo, z wyścigu na wyścig wkładam w to więcej energii, choć tym razem technika chyba mnie pokonała. Zniknąłem na chwilę z rywalizacji, ale to była naprawdę fajna zabawa – powiedział Przygoński.

Po trzecim etapie ORLEN e-Tour de Pologne Amatorów w klasyfikacji generalnej mężczyzn prowadzi Stu Król WPKiW, a kobiet Kinga Zielińska. Na czele klasyfikacji VIP znajduje się Robert Kubica, a wśród kolarzy zawodowych prowadzi Patryk Stosz. Finałowa rozgrywka odbędzie się w sobotę 30 maja o 10:45. Kolarze będą rywalizować na wirtualnej trasie wokół Londynu. Wystartować może każdy, kto ma trenażer smart oraz aktywne konto w aplikacji Zwift. Wszelkie szczegóły dotyczące startu znajdują się na stronie www.tourdepologneamatorow.pl. Wyścig, którego sponsorem tytularnym jest PKN ORLEN, będzie transmitowany w Eurosporcie 1. Relacje i zmagania można także śledzić w mediach społecznościowych Lang Team.