KRÓLEWSKI ETAP 75. TDP I TAURON TDP AMATORÓW W BUKOWINIE

To wyjątkowy dzień i bardzo ważne dla nas wydarzenie – powiedział dyrektor generalny Tour de Pologne Czesław Lang po podpisaniu przez niego oraz prezesa Fundacji BUKOVINA Edwarda Kuchty umów o współpracę w ramach 75. Tour de Pologne UCI World Tour oraz TAURON Tour de Pologne Amatorów.

Wiadomo już, że 10 sierpnia, właśnie w Bukowinie Tatrzańskiej, odbędzie się ostatni, królewski etap 75. Tour de Pologne. Tego samego dnia w tym miejscu wyruszy też TAURON Tour de Pologne Amatorów.

– Podpisanie umów odbyło się w obecności mediów i niezwykle przyjaznej atmosferze – mówi Czesław Lang. Tegoroczny wyścig rozpocznie się 4 sierpnia w Krakowie i już wiadomo, że będzie wyjątkowy, bo obchodzi potrójny jubileusz. 75. edycja odbywa się równo 90 lat odkąd kolarze pierwszy raz ruszyli w Polskę, a do tego mija właśnie ćwierć wieku, od kiedy za organizację wyścigu odpowiada Czesław Lang. A wszystko w roku 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Królewski etap wyścigu zapowiada się niezwykle spektakularnie z powodu przygotowanej trasy o długości 58 kilometrów, na której są aż dwa bardzo wymagające podjazdy. Chodzi oczywiście o „ścianę BUKOVINA” w Gliczarowie oraz „ścianę HARNAŚ” w Rzepiskach. – To bardzo wymagające podjazdy, na których nachylenie sięga momentami 20 procent, a to mówi samo za siebie o skali trudności – opowiada Czesław Lang.

Wicemistrz olimpijski z Moskwy nie ukrywa też, że już szykuje formę na zmagania w ramach TAURON Tour de Pologne Amatorów. Kolarze-amatorzy ruszą przed startem zawodowego peletonu 10 sierpnia. Start, już tradycyjnie, spod BUKOVINA Resort. – Liczę, że się tam spotkamy – dodaje Czesław Lang.

TAURON Tour de Pologne Amatorów to impreza, która odbywa się od 2010 roku i już stała się legendarna. Wciąż trwa rejestracja, a wszystkie szczegóły dotyczące zapisów dostępne są na stronie: https://www.rejestracja.langteam.com.pl/

Wprowadziliśmy też ułatwienia dla uczestników. Każdemu zawodnikowi zostanie nadany numer startowy już przy rejestracji internetowej. To pozwoli uniknąć kolejek przy odbiorze pakietów startowych. Kolejną atrakcją jest możliwość startu z pierwszego sektora razem z Czesławem Langiem. Pakiet VIP to gwarancja pierwszego sektora, a do tego koszulka kolarska, plecak i książka „Zawodowiec” z autografem Czesława Langa. Gospodarzem Tour de Pologne Amatorów nadal jest oczywiście nasz wieloletni partner BUKOVINA Resort, a Sponsorem Tytularnym TAURON. Z rejestracją trzeba się jednak spieszyć – liczba miejsc dla uczestników jest ograniczona do trzech tysięcy.

Galeria zdjęć z wydarzenia.

Materiał video TAURON TdP Amatorów w BUKOVINA RESORT.