Kolarskie święto i szczytny cel

Adam Wójcik (In Mogilany Cycling Team) wśród mężczyzn i Aleksandra Tecław (Medicover) uzyskali najlepsze czasy w tegorocznym Tour de Pologne Amatorów. W wyścigu wzięło udział niemal 2600 kolarzy. W tym roku wyścigowi przyświecał szczytny cel – część wpisowego będzie przeznaczona na pomoc w rehabilitacji Ryszarda Szurkowskiego.

To już tradycja, iż w dniu królewskiego etapu Tour de Pologne amatorzy spotykają się na swoim święcie w BUKOVINA Resort w Bukowinie Tatrzańskiej. W tym roku wyjątkowo wcześnie, bo już o 7:30 barwny i długi peleton rozpoczął przygodę z 60-kilometrową rundą wokół Bukowiny Tatrzańskiej. Była rywalizacja, była wspaniała atmosfera, był także szczytny cel.

Chciałbym bardzo serdecznie powitać wszystkich startujących w tegorocznym Tour de Pologne Amatorów. To niewiarygodne jak zmieniła się ta impreza na przestrzeni lat – zaczynaliśmy od dwustu kolarzy, teraz mamy prawie 2600 osób. Jestem szczęśliwy widząc z jakim entuzjazmem Polacy  podchodzą do kolarstwa i jak rośnie popularność tej dyscypliny. To wyjątkowa edycja, podczas której wspieramy Ryszarda Szurkowskiego. Jesteśmy razem z nim i jedziemy dla niego – powiedział na starcie Czesław Lang.

Wicemistrz olimpijski z Moskwy, obecnie dyrektor generalny Tour de Pologne jechał wspólnie z kolegami z peletonu – Janem Faltynem, Lechosławem Michalakiem i Krzysztofem Sujką. Reprezentujący „Szurkowski Team Jedziemy dla Ryśka” kolarze razem minęli linię mety.

Najlepsze czasy ze wszystkich startujących uzyskali – wśród mężczyzn Adam Wójcik (1:40:13), a wśród kobiet Aleksandra Tecław (1:49:46). W klasyfikacji drużynowej zwyciężył Agrochest Team. W klasyfikacji Puchar BUKOVINY zwyciężyli Angelika Tlołka (JAS-KÓŁKA) i Sebastian Druszkiewicz (In Mogilany Cycling Team). W mistrzostwach Polski Policji triumfowali Anna Kroner (Starachowice) i Krzysztof Parma (Reprezentacja KGP). W Mistrzostwach Polski Państwowej Straży Pożarnej najlepsi okazali się Justyna Korzeniewska (PSP Lubuskie) oraz Adam Adamkiewicz (KM PSP Poznań).