Kalendarz imprez amatorskich Lang Team w 2019 roku

Przygotowaliśmy kompleksową propozycję dla wszystkich fanów kolarstwa – mówi Czesław Lang o kalendarzu imprez amatorskich, który firma Lang Team zorganizuje w 2019 roku. Przed nami cykl Maratonów Rowerowych Lang Team oraz wyścigów szosowych dla amatorów. – Od lat staramy się zapewnić możliwość rywalizacji w najbardziej profesjonalnych warunkach. Wyścigi amatorskie cały czas cieszą się wielką popularnością i cieszymy się, że możemy zaprezentować własną ofertę. A w tym roku jest ona szczególnie bogata – dodaje prezes zarządu firmy Lang Team Adam Siluta.
W planie są między innymi maratony rowerowe i wyścigi szosowe. Ten pierwszy cykl rozpocznie się 11 maja w Krakowie, a później kolarze będą mogli walczyć z rywalami i własnymi słabościami w Warszawie, Gdańsku, Mucznym i Kwidzynie. Nowością w kalendarzu są Muczne. Ten wyścig w Bieszczadach odbędzie się tylko dla wąskiej grupy 200 uczestników, więc trzeba się spieszyć z zapisami.

Z kolei amatorzy jazdy na szosie będą mogli spotkać się na trasie dwukrotnie. 16 czerwca zaplanowany jest Lang Team Race w Warszawie, gdzie przed uczestnikami rywalizacja o Puchar Fiat (w ramach tego weekendu odbędzie się też wyścig MTB). Natomiast w Bytowie 8 września przygotowano drugą edycję ORLEN Wyścigu Niepodległości.

Maratony Rowerowe Lang Team
11.5 Kraków
15.6 Warszawa
6.7 Gdańsk
21.9 Muczne
28.9 Kwidzyn

Wyścigi szosowe dla amatorów
16.6 Warszawa – FIAT Lang Team Race
8.9 Bytów – ORLEN Wyścig Niepodległości

Oczywiście warto także pamiętać o kultowym już Tour de Pologne Amatorów. Ta impreza odbędzie się 9 sierpnia w okolicy BUKOVINA RESORT w dniu ostatniego, królewskiego etapu 76. Tour de Pologne (nasz narodowy tour odbędzie się w tym roku 3-9.8). Zapisy do tegorocznej edycji rozpoczęły się 28 stycznia (www.tourdepologneamatorow.pl).
A to wszystko wciąż nie koniec oferty dla wszystkich fanów kolarstwa oraz zdrowego i aktywnego trybu życia. W ubiegłym roku jeździliśmy po całej Polsce z Roadshow „90 Lat Tour de Pologne”. Teraz ruszamy z „Wyścigiem po Zdrowie”. –  Chcemy zapewnić maksymalnie dużo atrakcji, ale też zachęcać do aktywnego życia. Planujemy badania dla uczestników, warsztaty zdrowego odżywiania i mnóstwo innych aktywności dla wszystkich – opowiada Czesław Lang i dodaje, że „Wyścig po Zdrowie” to także możliwość zwiedzania pierwszego na świecie mobilnego muzeum Tour de Pologne. Po raz pierwszy będzie można być jego gościem już od 6 do 7 kwietnia na PGE Narodowym w Warszawie podczas Bike Expo.