Fundacja ORLEN razem z Lang Team wspiera najmłodszych z Ukrainy

Wielkie święto kolarstwa – ORLEN Tour de Pologne Amatorów – odbędzie się już 31 lipca. W Arłamowie wystartuje aż dwa tysiące kolarzy-amatorów. Część dochodu z opłat wpisowych Lang Team przeznaczy na wsparcie dzieci pochodzących z Ukrainy, a Fundacja ORLEN podwoi zebraną kwotę.

Od kilku lat Lang Team przy wsparciu marki ORLEN rozwija w Polsce kolarstwo zawodowe i amatorskie, łącząc Polaków wokół sportowych emocji, zachęcając do aktywności fizycznej, a także promując najpiękniejsze miasta i regiony naszego kraju. Jedną z najważniejszych inicjatyw tej dyscypliny jest ORLEN Tour de Pologne Amatorów. To cykliczna impreza, która towarzyszy największemu wyścigowi w Polsce – Tour de Pologne. Podczas wydarzenia pasjonaci kolarstwa mają okazję poczuć się jak członkowie zawodowego peletonu – jadą fragmentem trasy, na którym rywalizują także profesjonaliści podczas głównego wyścigu.

– Kolarstwo to jedna z ulubionych aktywności sportowych w Polsce. Według tegorocznych danych badań Głównego Urzędu Statystycznego jazda na rowerze była najczęściej podejmowaną przez Polaków aktywnością ruchową. Poprzez sponsoring takich wydarzeń jak ORLEN Tour de Pologne Amatorów popularyzujemy zdrowy tryb życia, a także promujemy turystykę rowerową, która cieszy się ogromna popularnością wśród Polaków. — mówi Agata Pniewska, dyrektor Biura Marketingu Sportowego, sponsoringu i eventów PKN ORLEN.

Po raz kolejny dwa tysiące kolarzy-amatorów przyjedzie do Arłamowa rywalizować w ORLEN Tour de Pologne Amatorów. Pokonają 75-kilometrowy odcinek pośród bieszczadzkich krajobrazów.. Zawodnicy pojadą między innymi przez Makową, Gruszową, Koniuszą, Kalwarię Pacławską i Huwniki. Rywalizujący będą mierzyć się z licznymi przewyższeniami na trasie, co czyni ją atrakcyjną i różnorodną.

Dodatkowym elementem tegorocznego wyścigu będzie wsparcie dla dzieci z Ukrainy. Część kwoty ze sprzedaży każdego pakietu startowego wyścigu ORLEN Tour de Pologne Amatorów zostanie przekazana Fundacji Aniołów Stróżów – poprzez którą trafi bezpośrednio do najmłodszych Ukraińców. Fundacja ORLEN natomiast podwoi kwotę zebraną przez organizatorów.

Impreza co roku cieszy się dużą popularnością i przyciąga rosnącą z roku na rok grupę amatorów kolarstwa. Rejestracja jest nadal otwarta, mimo, że większość pakietów została już sprzedana, .

To nie koniec emocji związanych z kolarstwem w tym roku. We wrześniu (9-10.09.) w Białymstoku odbędzie się ORLEN Wyścig Narodów, zawody cyklu UCI Nations Cup U-23. Z kolei kolejnymi imprezami dla pasjonatów amatorskiego kolarstwa będą zawody ORLEN Lang Team Race w Augustowie (10.09.) oraz Bytowie (17.09.).