Dlaczego warto wystartować w ORLEN Lang Team Race? Oto 5 powodów. 

Dołącz do ekscytującego świata kolarstwa! Cykl trzech wyścigów dla amatorów czyli ORLEN Lang Team Race, w którego skład wchodzi także prestiżowy ORLEN Tour de Pologne Amatorów. To nie lada gratka dla miłośników kolarstwa. Dlaczego warto wziąć udział w zawodach? Przedstawiamy 5 powodów! 

1. Wyjątkowe trasy

Cykl ORLEN Lang Team Race to aż 3 różne trasy, zlokalizowane w malowniczej scenerii województw podkarpackiego, dolnośląskiego i pomorskiego. Daje to szanse nie tylko do sportowej rywalizacji, ale też odkrywania wyjątkowych regionów Polski. Wszystko rozpocznie się w popularnym Arłamowie (18.05) skąd, z pięknymi widokami na Bieszczady, amatorzy wyruszą na 75-cio kilometrową trasę. Wyzwaniem z pewnością będzie dwukrotne pokonanie sławnego podjazdu pod Kalwarię Pacławską, której historia sięga XVII wieku. Po wyścigu uczestnicy mogą zrelaksować się w Hotelu Arłamów, aby kolejnego dnia dopingować kolarzy z reprezentacji narodowych, którzy będą ścigać się w ramach ORLEN Wyścigu Narodów. 

Kolejny etap cyklu to prestiżowy ORLEN Tour de Pologne Amatorów, który w 2024 roku ponownie odbędzie się w Karpaczu (11.08). To jedno z najpiękniejszych karkonoskich miast, które położone jest u podnóży Śnieżki – najwyższego szczytu Karkonoszy. Bez dwóch zdań trasa będzie wymagająca, bo jej część pokrywa się z wyścigiem rangi UCI WorldTour, czyli Tour de Pologne. W 2023 roku w tym samym miejscu przejeżdżali metę amatorzy oraz Michał Kwiatkowski czy Rafał Majka, których nie trzeba nikomu przedstawiać. 

Trzeci i ostatni etap cyklu to wyścig w Bytowie (21.09) na Kaszubach. To rodzinne okolice wicemistrza olimpijskiego z Moskwy, Czesława Langa. To właśnie tam rozwijał on swój kolarski talent. Region ten, chociaż nie kojarzy się z górami, oferuje zróżnicowane i ciekawe trasy kolarskie, na których można się zmęczyć, a przy okazji podziwiać piękno nieodkrytych jeszcze przez mainstream Kaszub. Dodatkowo, tego samego dnia w Bytowie zostanie przeprowadzony rajd rodzinny i wyścig dla dzieci “Śladami Czesława Langa”, w którym udział jest bezpłatny.

2. Twoje osobiste wyzwanie

Udział w amatorskim wyścigu to idealne wyzwanie dla każdego miłośnika kolarstwa. Ukończenie trzech wyścigów to powód do poczucia ogromnej satysfakcji, a ORLEN Lang Team Race oferuje możliwość sprawdzenia swoich umiejętności, kondycji i osiągnięcia osobistych celów. Nie bez powodu mottem przewodnim cyklu jest hasło “dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą”. W rywalizacji oprócz pokonywania innych, ważne jest także zwycięstwo nad samym sobą. Dodatkowym wyzwaniem jest walka o jak najlepszą lokatę w klasyfikacji generalnej. Punktowanych będzie pierwsze 40 miejsc. 

3. Integracja środowiska kolarskiego 

ORLEN Lang Team Race to nie tylko wyścig, to także święto kolarstwa. Atmosfera pełna pasji i entuzjazmu sprawi, że poczujesz się częścią większej społeczności kolarskiej, spotkasz podobnie myślących pasjonatów, wymienisz się swoim doświadczeniem i nawiążesz nowe kolarskie przyjaźnie. 

4. Poczuj się jak zawodowiec

Start w cyklu to niepowtarzalna okazja aby poczuć się jak zawodowy kolarz. W Arłamowie, tym samym odcinkiem co amatorzy, przejadą zawodnicy z reprezentacji narodowych w ramach finału ORLEN Wyścigu Narodów. W Karpaczu, dzięki trasie oraz scenografii z Tour de Pologne każdy uczestnik może się poczuć jak Rafał  Majka czy Michał Kwiatkowski. Startujący mogą liczyć na profesjonalny pomiar czasu, zabezpieczenie trasy, a najlepsi także na dekorację na podium dla zwycięzców.

5. Zadbaj o zdrowie!

Przygotowanie do wyścigu wymaga regularnej aktywności fizycznej, co przyczynia się do prowadzenia zdrowego stylu życia. Kolarstwo to doskonała dyscyplina, która korzystnie wpływa na kondycję serca, układ oddechowy i ogólną sprawność fizyczną. Regularne uprawianie sportu ma także pozytywne oddziaływanie na zdrowie psychiczne i redukcję stresu. A wspólne trenowanie z innymi miłośnikami roweru, dodatkowo wzmacnia nasze poczucie przynależności! 

Nie czekaj i teraz zaplanuj swoje kolarskie wyzwanie. Dołącz do już zapisanych na cykl ORLEN Lang Team Race i zapewnij sobie miejsce na starcie wyścigu. Link do rejestracji oraz więcej informacji na www.langteamrace.pl