30 DNI DO STARTU TDP AMATORÓW

Już tylko niecały miesiąc został do tegorocznego Tour de Pologne Amatorów. 9 sierpnia spotykamy się w BUKOVINA Resort, wyścig rozpocznie się o godzinie 07:30, a zamknięcie trasy o 12:00. W tym roku wspólnie jedziemy dla Ryszarda Szurkowskiego.

Trasa tegorocznego Tour de Pologne Amatorów liczy 58 kilometrów. Po starcie z BUKOVINA Resort peleton pojedzie w stronę Brzegów i Jurgowa. Chwilę później na kolarzy czeka Ściana HARNAŚ. Następnie trasa prowadzi przez Łapszankę, Łapsze Wyżne, Groń, Gronków, Szaflary, Biały Dunajec. Po mniej więcej 40 kilometrach rozpocznie się wjazd na Ścianę BUKOVINA. Potem kolejne wzniesienie, czyli Rusiński Wierch, zjazd i finałowy podjazd w Bukowinie Tatrzańskiej.

Biuro Zawodów będzie mieściło się w Hotelu Harnaś (ul. Wierch Buńdowy 11). Tam będzie można dokonywać ostatnich zapisów i odbierać numery startowe z chipami. Biuro Zawodów będzie czynne w środę 7 sierpnia oraz czwartek 8 sierpnia w godzinach 8-20 oraz w dniu wyścigu, czyli w sobotę 9 sierpnia w godzinach 6-7.

Tour de Pologne Amatorów to możliwość wspólnej rywalizacji na trasie królewskiego etapu Tour de Pologne. Na starcie pojawi się wiele znanych osób i wspaniałych kolarzy. Swój udział zapowiedzieli między innymi Czesław Lang, wicemistrz olimpijski z Moskwy z 1980, a obecnie Dyrektor Generalny Tour de Pologne, Krzysztof Sujka, wicemistrz świata z 1978, czy Lechosław Michalak, zwycięzca Tour de Pologne w 1977 roku.

Tour de Pologne Amatorów to także okazja do wielu spotkań i rozmów, a w tym roku także do wsparcia dla Ryszarda Szurkowskiego. Dwukrotny wicemistrz olimpijski, czterokrotny medalista mistrzostw świata, a także ambasador i wielki przyjaciel Tour de Pologne Amatorów przechodzi rehabilitację po wypadku i walczy o powrót do zdrowia. W tym roku część wpisowego z Tour de Pologne Amatorów będzie przeznaczona na pomoc w rehabilitacji Ryszarda Szurkowskiego.