100 tysięcy złotych na rzecz Fundacji Aniołów Stróżów od Fundacji ORLEN i Lang Team

Zakończyła się kolejna edycja ORLEN Tour de Pologne Amatorów. Zostanie zapamiętana nie tylko z rywalizacji pasjonatów dyscypliny, ale również ze wspólnej inicjatywy Fundacji ORLEN i Lang Team. Dzięki akcji na konto Fundacji Aniołów Stróżów trafi aż 100 tysięcy złotych.

Niemal dwa tysiące kolarzy-amatorów przyjechało do Arłamowa, aby rywalizować w ORLEN Tour de Pologne Amatorów. Impreza towarzysząca najważniejszemu wyścigowi w Polsce na stałe wpisała się do kalendarza sportowych wydarzeń w naszym kraju. Cieszy się dużą popularnością i przyciąga rosnącą z roku na rok grupę pasjonatów dyscypliny.

W tym roku każdy uczestnik mógł dodatkowo pomóc potrzebującym. Organizator rywalizacji, Lang Team, zdecydował się przekazać część z kwoty z każdego wykupionego pakietu startowego na rzecz Fundacji Aniołów Stróżów, a Fundacja ORLEN zagwarantowała, że podwoi tę kwotę.

— PKN ORLEN, największy sponsor polskiego sportu, z dumą wspiera popularyzację zdrowego trybu życia oraz promowanie lubianej przez Polaków turystyki rowerowej. Sponsoring ORLEN Tour de Pologne Amatorów doskonale wpisuje się w realizację tych celów. Nie pozostajemy jednak obojętni na sytuację naszych sąsiadów na Ukrainie, dlatego cieszymy się, że jednocześnie możemy połączyć wielkie święto kolarstwa z pomaganiem. Fundacja ORLEN przekaże 50 tysięcy złotych na wsparcie Fundacji Aniołów Stróżów — mówi Agata Pniewska, dyrektor Biura Marketingu Sportowego, sponsoringu i eventów PKN ORLEN.

— Cieszę się z rozwoju kolarstwa amatorskiego w Polsce. Na trasach ORLEN Tour de Pologne Amatorów Memoriału Ryszarda Szurkowskiego ponownie wystartowały tysiące fanów zdrowej, sportowej rywalizacji. Ich zaangażowanie przełoży się także na wymierną pomoc. Dzięki temu przekażemy 50 tysięcy złotych na cel charytatywny — mówi Czesław Lang, Dyrektor Generalny Lang Team.

Łącznie na rzecz potrzebujących przekazanych zostanie 100 tysięcy złotych. Fundacja Aniołów Stróżów wykorzysta je na wsparcie dla dzieci z Ukrainy. 

To nie koniec tegorocznej współpracy PKN ORLEN i Lang Team. Pasjonaci amatorskiego kolarstwa będą mogli zmierzyć się w kolejnych zawodach – ORLEN Lang Team Race w Augustowie (10.09.) oraz Bytowie (17.09.).